Ile figurek można mieć z kolekcji Minecraft

Minecraft, to gra przygodowa, która została stworzona przez Markusa – informatyka, który pracował w wielu firmach, nad wieloma grami. Minecrafta jednak stworzył w domowym zaciszu, gdzie mógł nad nim pracować wieczorami. Jak każdy, kto ma pasję, Markus pracę nad grą traktował jak swoje hobby, jednak w momencie, kiedy zauważył, że ludzie chcą w nią grać, zaczął zarabiać na niej pieniądze. I to trzeba przyznać – niemałe pieniądze.

Ten typ gry albo się kocha albo się go nienawidzi. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Jeżeli ktoś lubił w dzieciństwie układać LEGO, to ta gra od samego początku przypadnie mu do gustu. Została bowiem stworzona w taki sposób, aby samodzielnie budować z odpowiednich kloców różnego rodzaju światy, jak i bohaterów. W Minectraft grają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jej fenomenem jest to, że rodzice próbują miłością do niej zarazić swoje dzieci. Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy kochają tę grę, a zarazem układanie klocków, to musimy mieć w swojej kolekcji figurki LEGO. Będziemy mogli się nimi nie tylko bawić, ale również przyozdobić miejsce, w którym gramy w Minecraft. Jakie zatem figurki powinni mieć maniacy Minecrafta? O tym poniżej.

Figurki z gry potrzebne każdemu graczowi

Jeżeli jesteśmy miłośnikami Minecraft, to koniecznie musimy posiadać niektóre Minecraft figurki LEGO. Do najczęściej kupowanych należą:

  • główny bohater – to podstawowa figurka, którą każdy musi mieć w swojej kolekcji.
  • świnki, czyli pasywne stworzenia, które nikomu nie robią krzywdy. Ich głównym zadaniem jest bycie odnawialnym źródłem pożywienia. Świnki w grze odpowiedzialne są za dostarczenie graczowi surowego mięsa, dzięki któremu główny bohater może przetrwać.
  • owce, to kolejne pasywne stworzenia, które nigdy nie zrobią krzywdy bohaterowi. Jak to w prawdziwym życiu bywa, również w grze są źródłem wełny, która w jest bardzo potrzebna graczowi.
  • krowa – jest to figurka, której nie było od samego początku. Pojawiła się nieco później, jak stwór pasywny. Dzięki niej bohater otrzymuje skóry, które są potrzebne do wyrabiania najprostszych zbroi.
  • ośmiornica – pojawia się dopiero w wodnym świecie. Po jej zabiciu pozostaje czarny barwnik, który również przydaje się graczowi.
  • wilki – ich zachowanie może być różne. W zależności od tego, jak z nim postąpimy w grze, może nie robić nam krzywdy lub być modem złowrogim. Karmienie powoduje, że wilk jest przyjazny zaś uderzenie go, że złowrogi.
  • Zombie – to pierwszy agresywny potwór, jaki w ogóle pojawił się w grze.

Figurek LEGO jest mnóstwo, jednak te wymienione powyżej są jednymi z najważniejszych. Dzięki nim każdy gracz czuje, że podstawowe elementy gry ma zawsze przy sobie.