Prezent dla maluchów? Lego Minecraft

Minecraft, to gra, którą pokocha każdy chłopiec. Na pewno do gustu przypadnie tym, którzy kochają klocki LEGO Minecraft. Gra ta stworzona została w pierwszym momencie, jako komputerowa, jednak w miarę jej rozwoju powstały również zestawy LEGO, które przypadły do gustu szczególnie najmłodszym. Gdy zapoznamy się z grą komputerową, okaże się, że na początku są tryby, w których głównemu bohaterowi nic nie grozi. Dzięki temu może nauczyć się bez problemu, na czym ta gra polega. Co może w niej robić? Przede wszystkim:

– budować dowolne światy,

– budować budowle,

– budować dowolnych bohaterów.

Drugim, o wiele trudniejszym etapem tej gry jest survival. Tutaj bohater zostaje posłany w nieznane. Jego otoczenie zmusza go do zbudowania schronienia. W zależności od wyboru może je wybudować dla siebie albo przystosować walki ze złymi mocami. To co jest najciekawsze w tej grze, to zarażanie się nią. Zdarza się bowiem, że rodzice, którzy grali w Minecrafta przenieśli swoją miłość do tej gry na swoje dzieci. Oczywistym jest jednak, że 3 czy 4-latek nie usiądzie do komputera, dlatego LEGO postanowiło stworzyć odpowiednie zestawy, które pozwolą najmłodszym wraz z rodzicami cieszyć się zabawą w Minectraft.

LEGO dla najmłodszych – co wybrać?

Producenci klocków LEGO starają się dogodzić wszystkim. W związku z tym nie zapominają także o pasjonatach gry Minecraft. Jakich figurek z klocków LEGO możemy poszukiwać w zestawach dotyczących tej gry? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie, które na pewno przyda się rodzicom najmłodszych miłośników:

  • Alex – występuje od wersji 1.8 i jest jedynym skinem, który ma możliwość używania 3-pixelowej ręki. Na pewno przypadnie do gustu zakochanym w grze.
  • moby pasywne (np. świnia) – są to bohaterowie, którzy nikomu nie zagrażają. Możemy ją zobaczyć dopiero w drugiej części gry, gdzie pojawia się survival. Zadaniem świni grze, podobnie jak w życiu, jest dostarczenie swojego mięsa. Jest więc po prostu źródłem pożywienia.
  • moby neutralne (np. pająk). W pająk grze ma przewagę wielkościową nad innymi pojawiającymi się potworami. Dzięki temu gracz może go bez żadnego problemu zastrzelić. Pająki, to postaci, które atakują w grze jedynie w nocy oraz w miejscach, gdzie pojawia się mało światła. Jeżeli chcemy, żeby przestały atakować, a co za tym idzie –  stały się neutralne, wystarczy umieścić je w odpowiednim pokoju.

Poza wyżej wymienionymi figurkami, można otrzymać inne figurki, jak również cale zestawy. Decyzję, co lepiej kupić – pojedynczą figurkę czy zestaw należy pozostawić fanom gry.